Оба-Оба разплака Валенсия в градското дерби

Леванте нанесе трета загуба на Валенсия от началото на новия сезон в Примера Дивисион, след като днес "лос гранотес" спечелиха с 1:0 градското дерби на "Куитат де Валенсия" в среща от 7-ия кръг.

Автор на единственото попадение през първата част бе нигериецът Обафеми Мартинс, който получи дълго подаване от своя вратар, овладя топката и разстреля Гуаита. Още през първата част Валенсия пропусна куп положения пред вратата на Мунуа, което и се оказа решаващо за поражението на "прилепите".

Така Леванте събра актив 10 точки на своята сметка, заемайки място в средата на таблицата. Валенсия остава на едва 14-а позиция с актив от 7 пункта.

В 10' Жонас не успя да реализира очи в очи с противниковия страж, а минута по-късно Роберто Солдадо направи непростим пропуск с глава. Капитанът на гостите получи шанс да стреля от около метър-два разстояние, но не съумя да уцели рамките на вратата. Минути по-късно Тино Коста стреля силно, но Мунуа отрази.

Така се стигна и до 22', когато Обафеми Мартинс отбеляза единствения гол в срещата. Бившият футболист на Интер и Нюкасъл получи подаване от своя вратар, като в компанията на двама бранители успя да овладее топката. Оба-Оба стреля силно с левия крак и насочи кълбото право под горната греда на вратата, не оставяйки шансове на Гуаита - 1:0.

През втората част Валенсия хвърли сили в преследване на изравнителен гол, но дори и влизането на парагваеца Нелсон Валдес не помогна на "лос че" да отбележат поне един гол във вратата на домакините.