Нюкасъл се изложи у дома

Отборът на Нюкасъл допусна втора загуба от началото на сезона във Висшата лига, след като днес "свраките" бяха повалени с 2:3 от гостуващия Хъл Сити в мач от 5-ия кръг на първенството.

Воденият от Алън Пардю състав бе натрупал три поредни мача без поражение, но днес "тигрите" на Стийв Брус нанесоха неприятно поражение на северняците.

Двубоят на "Сейнт Джеймсис Парк" стартира чудесно за Нюкасъл, след като Лоик Реми откри след само десетина минути игра.

В 26' обаче Робърт Брейди изравни за Хъл, преди отново Лоик Реми да изведе "свраките" напред в 44'.

През втората част обаче играта на Нюкасъл претърпя сериозен срив, а Хъл стигна до пълен обрат в мача. Ел Мохамади изравни още в началните минути, а в 76' Соне Алуко вкара за крайното 2:3.

Така Нюкасъл остава на 11-а позиция с актив от 7 точки до момента, докато Хъл Сити е вече 10-и. "Тигрите" също имат 7 пункта на сметката си.