Нюкасъл развали празника на Ливърпул

снимка: БГНЕС

Отборът на Нюкасъл спечели много важна точка в борбата си за оцеляване във Висшата лига на Англия.

„Джордитата” направиха зрелищно 2:2 при визитата си на Ливърпул в среща от 35-ия кръг на Висшата лига. Двубоят на „Анфийлд” бе с по-особен заряд за мениджъра на гостите Рафаел Бенитес, който се изправи срещу бившия си тим.

Испанецът, който води „червените” в периода 2004-2010, очаквано бе посрещнат топло от феновете на мърсисайдци.Иначе срещата започна повече от перфектно за домакините, които откриха резултата още в 2-ата минута с гол на Даниел Стъридж.

До края на полувремето Ливърпул удвои аванса си чрез Адам Лалана, който се разписа в 30-ата минута. След почивката обаче „свраките” успяха да се върнат в мача. Първо в 49-ата минута Папис Сисе намали резултата след асистенция на Върнън Анита и груба грешка на Симон Миньоле.

Крайното 2:2 оформи Джак Колбак в 66-ата минута. Въпреки спечелената точка Нюкасъл остава в опасната зона – на 19-ата позиция с актив от 30 точки.