Нюкасъл продължи да впечатлява

Нюкасъл продължи силната си серия от мачове и днес спечели с 2:1 срещу коравия тим на Уест Бромич Албиън като домакин в мач от 13-ия кръг на Премиършип.

Гуфран и Сисоко вкараха головете за "свраките" съответно в 34' и 56', а Брънт бе точен за гостите в 52'.

Това беше 4-а поредна победа за момчетата на Алън Пардю, което се оказа достатъчно за отбора да се изкачи до 5-о място в класирането с актив от 23 точки. УБА пък е на 12-а позиция с 15 пункта.

През първата част домакините доминираха на терена, но положенията като цяло липсваха. Най-доброто се откри пред Реми, който беше отлично намерен от Дебюши, но защитник на гостите успя да парира от голлинията.

Все пак гол падна, когато в 34' ужасяваща грешка на Майхил при центриране позволи на Гуфран да стреля на празна врата - 1:0 за "свраките" на почивката на "Спортс Директ Арина".

Втората част почна вихрено, като в 48' Майхил се реваншира за грешката, след като спаси сигурен гол на Реми, а само три минути по-късно Брънт с превъзходен изстрел с левия крак изравни резултата.

Това обаче не смути домакините, а в 56' Муса Сисоко изпрати истински снаряд от над 25 метра, който направи вратаря на гостите безпомощен - 2:1 за Нюкасъл. До края на двубоя домакините можеха да спечелят с разлика, но Реми изпусна няколко добри положения, а в края на мача съдията не отсъди дузпа в полза на Нюкасъл.