Нюкасъл наниза 3 безответни гола на Бордо

снимка: Guliver/Getty Images

Нюкасъл преодоля съпротивата на Бордо и спечели интригуващия сблъсък от втория кръг на Лига Европа с 3:0 на своя „Sports Direct Arena".

"Свраките" имаха далеч по-голяма успеваемост в завършването на атаките си и това бе основната причина, с която подчиниха съперника си. Бордо се представя отлично до момента във френското първенство и няма загуба в първите 7 кръга, като при визитата си на ПСЖ стигна до равен 0:0, а последния кръг надви Лион с 2:0 като гост.

В 5-ата минута още жирондинците можеха да поведат в резултата, но Людовик Обраняк някак си успя да прати над вратата топката с глава, засичайки я на пет-шест метра от голлинията. Домакините се възползваха да поемат инициативата и след четвърт час игра Шола Амеоби се разписа за 1:0. Цялата работа за попадението обаче свърши Габриел Обертан, който направи пробив и центрира отлично по лявото крило.

Шокиращият автогол в 39-ата минута вероятно пречупи вдъхновението на гостите и те не намериха сили за отпор през втората част - Енрике прати кълбото в собствената си мрежа с удар от кунг-фу изкуството. Топката летеше към вратаря на Бордо, но бранителят незнайно защо посегна да играе с нея и по комичен начин я прати във вратата за 2:0.

Нюкасъл напълно отказа съперника си в 50-ата минута, когато реализира третия го в мрежата на французите - Папис Сисе се оказа на правилното място в пеналтерията, за да засече прецизно центриране по земя на Шейн Фъргюсън и да направи резултата класически - 3:0.

В другия мач от Група D Брюж надделя с 2:0 при домакинството си на Маритимо.

Така в класирането Нюкасъл е лидер с 4 точки, следван от Брюж и Бордо с по 3, докато португалският тим е на последна позиция с 1 пункт.