Нюкасъл на точка от изпадащите след обрат на Стоук

Стоук Сити направи страхотен обрат срещу Нюкасъл тази вечер и победи с 2:1 в мач от 14-ия кръг на Премиър лийг.

През първото полувреме не се случи нищо интересно, но още в началото на вторите 45 минути Сисе се възползва от нелепа грешка на вратаря и отблизо реализира за 0:1.

Домакините така и не успяваха да се справят със силната отбрана на гостите, която обаче започна да се пропуква в заключителните 10 минути. Именно тогава настъпи и обрата в полза на "грънчарите".

В 82-ата минута Джером центрира перфектно в наказателното поле, където Уолтърс беше оставен непокрит и с глава той успя да изравни. Само три минути по-късно обратът стана пълен, след като асистентът на първото попадение сам отбеляза победния гол - 2:1 за Стоук в драмата на „Британия Стейдиъм".

Загубата задълбочи кризата при „джордитата", които вече се намират на 14-а позиция с едва 14 точки - само на 1 от зоната на изпадащите. Стоук пък се намърда в топ 10 на елита и е на 9-о място с 19 точки.