Ню Йорк Рейнджърс се доближи на точка от лидера Детройт

Ню Йорк Рейнджърс победи домакина Минесота с 5:2 и затвърди лидерската си позиция в Източната конференция на Националната хокейна лига. Райън Калахан се отличи с хеттрик на гостите, които събраха 75 точки и се доближиха на точка от водача в редовния сезон Детройт, съобщава БТА. Мариан Габорик и Артьом Анисимов също се разписаха за успеха, а вратарят Хенрик Лундквист направи 31 спасявания. Клод Жиро и Уейн Симъндс реализираха за Филаделфия, който допусна четвърто поражение в последните си пет мача.

Тайлър Сигуин и Партис Бержерон вкараха за Бостън при дузпите и донесоха успеха на носителя на купа "Стенли" с 4:3 над гостуващия Нешвил. Шампионите се добраха до продължение с гол на Милан Лучич при числен превес 67 секунди преди края. Даниел Пей и Бержерон също вкараха в редовното време. Майк Фишър, Шей Уебър и Патрик Хорнквист се разписаха за Нешвил, който загуби са четвърти път в пет мача.

Лидерът в реализаторската листа в НХЛ Евгени Малкин завърши с 5 точки при победата на Питсбърг с 8:5 над гостуващия Уинипег. Малкин вкара гол и даде четири асистенции и вече има 76 точки през сезона. Крис Кюниц добави гол и три асистенции, Крис Летанг се отличи с две попадения и асистенция, Джордън Стаал, Дъстин Джефри и Джеймс Нийл също се разписаха, а Ричард Парк записа гол номер 100 в кариерата си. За гостите, които пропиляха ранен аванс от 2:0, вкараха Кайл Уелууд, Александър Бурмистров, Тим Стейпълтън, Дъстин Байфюлиън и Брайън Литъл.

Монреал спечели голямата канадско дерби срещу домакина Торонто с 5:0. Вратарят Кори Прайс отрази всичките 32 удара да четвъртия "шутаут" за сезона и общо 16-и в кариерата си, а Ерик Коул, Рене Бърк, Макс Пасиорети, Ларс Елер и Матьо Дарш се разписаха за гостите, които записаха четвърти пореден успех в лигата.

Финикс заслужи пета последователна победа след 3:0 над гостуващия Чикаго. Радим Върбата, Бойд Гордън и Кайл Чипчура вкараха за успеха, а вратарят Майк Смит направи 38 спасявания и записа трети "шутаут" за сезона и 14-и в кариерата си. Чикаго пък падна за осми път поред, което е най-лошата серия на отбора от сезон 2007/2008. Тимът няма победи и в последните си десет гостувания.

Калгари надделя над вицешампиона Ванкувър с 3:2 в друго канадско дерби. Капитанът Жаром Игинла вкара решаващото попадение при наказателните удари за домакините. Майк Камалери и Роман Хорак дадоха аванс от 2:0 за Ванкувър в началото на втората част, но Кори Ходжсън и Дейвид Буут изравниха. Вратарят на домакините Мика Кипрусоф се отличи с 29 отразени шайби.