Ню Йорк Рейнджърс надделя над шампиона Чикаго

снимка: АП

Отборът на Ню Йорк Рейнджърс се наложи с 3:2 в домакинството си на шампиона Чикаго Блекхоукс в мач от скоро започналия редовен сезон в НХЛ. Това бе шеста победа за „рейнджърите", а в същото време шеста загуба за Блекхоукс.

Томаш Копечки откри резултата в полза на гостите от Чикаго в 18-та минута на първата третина, но Брендън Дъбински успя да изравни секунди преди края на частта. Равенството се запази през цялата втора третина, преди отново Дъбински да даде преднина на Рейнджърс, отбелязвайки второто си попадение в мача и осмо от началото на сезона в началото на последната третина.

Шампионите обаче не се отказаха да търсят нещо повече в този мач и Патрик Кейн материализира усилията им с изравнителен гол в 7-та минута на периода за 2:2. Радостта на гостите обаче не трая дълго, защото само половин минута по-късно Ерик Кристенсен отново изведе Ню Йорк напред в резултата, като това 3:2 се запази и до края на мача.

Тази нощ в НХЛ се игрзха още два мача. Ето и резултатите от тях:

Ванкувър Канъкс - Ню Джърси Девилс 3:0

Филаделфия Флайърс - Каролина Хърикейнс 3:2

Водач в Източната конференция на НХЛ е Тампа Бей, следван отМонреал и Филаделфия, докато Ню Йорк Рейнджърс е на пета позиция. На Запад води Лос Анджелис, на второ място е шампиона Чикаго, следван от Сент Луиис и Детройт.