Ню Йорк остава непобеден след успех срещу Далас

Ню Йорк победи гостуващия Далас със 104:94 и остана единственият отбор в Националната баскетболна асоциация без поражение от началото на редовния сезон.

Домакините стигнаха до четвъртия си успех в кампанията след 31 точки и 7 борби на Кармело Антъни и 22 точки на резервата Джей Ар Смит. След равностойно първо полувреме Ню Йорк пое инициативата и след серия от 12:4 поведе със 78:71 към края на третата четвърт и до финалната сирена не допусна обрат. За тексасците, които прекъснаха серията си от три поредни победи, с 23 точки се отличи О Джей Майо.

Лос Анджелис Лейкърс разгроми гостуващия Голдън Стейт със 101:77 само часове, след като старши треньорът на отбора Майк Браун беше уволнен след 18 месеца на поста. Домакините, водени от временния наставник и досегашен асистент Бърни Бикерстаф, записаха едва втора победа от шест мача и остават на дъното в Западната конференция, посочва БТА.

Кобе Брайънт завърши с 27 точки, 9 борби и 7 асистенции за Лейкърс, а Пау Гасол се отличи с 14 точки и 16 борби. За гостите най-резултатен с 18 точки беше Стивън Къри.

Шампионът Маями постигна четвърта поредна победа след 95:89 в залата на Атланта. Крис Бош наниза 24 точки за гостите, а звездата ЛеБрон Джеймс пропусна да запише "трипъл-дабъл", след като завърши с 21 точки, 11 борби и 9 асистенции. Джеф Тигю се отличи с 20 точки и 11 асистенции за Атланта.

Оклахома Сити се наложи над гостуващия Детройт със 105:94. Кевин Дюрант завърши с 25 точки и 13 борби, а Серж Ибака също вкара 25 точки за успеха.

Детройт пък все още търси първи успех в кампанията, след като допусна шесто поредно поражение. Това е най-слаб старт на сезона за клуба от 1979 година насам, когато тимът загуби първите си седем срещи. Резервата Андре Дрюмънд беше най-полезен за гостите с 22 точки и 8 борби.

Финикс навакса 26-точков дефицит при успеха над Кливлънд със 107:105 като домакин. Гостите поведоха с 42:16 в началото на втората четвърт, но постепенно допуснаха да бъдат застигнати. След серия от 13:4 в средата на последната четвърт Финикс поведе с 97:91 и не допусна обрат до края. Горан Драгич се отличи с 26 точки за домакините, а за гостите най-резултатен беше Дион Уейтърс с 23 точки.

Кош на резервата Чейз Бъдинджър със сирената донесе победата на Минесота над гостуващия Индиана със 96:94. Бъдинджър завърши с 18 точки и беше най-резултатен за домакините. Джордж Хил пък вкара 29 точки за Индиана, включително и тройка 3,8 секунди преди края за 94:94, но гостите не удържаха в последната атака.

Ивън Търнър завърши с 25 точки и 11 борби, а Джру Холидей добави 21 точки и 14 асистенции при успеха на Филаделфия като гост на Бостън със 106:100. За домакините Пол Пиърс се отличи с 24 точки, а Раджон Рондо завърши с 14 точки и 20 асистенции.