Ню Йорк Никс с първа победа в плейофите от 11 години

Ню Йорк Никс прекъсна рекордната си серия от загуби в плейофите на НБА, като надигра Маями с 89:87 в четвъртия мач от серията в Източната конференция.

Никс имаше 13 поредни плейофни загуби, но с успеха си тази нощ намали резултата в серията на 1:3 и избегна бърза елиминация още в първия кръг на плейофите.

Кармело Антъни вкара 41 точки, а Амар Студъмайър добави 20 точки и 10 борби за успеха на Никс. Антъни вкара решителна тройка 54,5 секунди преди края и донесе първа победа за Ню Йорк в плейофите от 11 години.

ЛеБрон Джеймс завърши с 27 точки за тима на Маями, който има нов шанс да затвори серията в мач номер 5 у дома в сряда. Дуейн Уейд добави 22 точки за Маями, но пропусна ключов изстрел от зоната за три точки 1,6 секунда преди края.

Лос Анджелис Лейкърс поведе с 3:1 в серията срещу Денвър след победа в четвъртия мач с 92:88. Кобе Брайънт наниза 22 точки, а Андрю Байнъм добави 19 за успеха на Ел Ей.

Двубоят за кратко бе прекъснат минута преди края на първото полувреме, след като фенка нахлу на игрището, но бързо бе изведена от залата от стюардите.

Бостън също поведе с 3:1 победи в серията срещу Атланта след победа със 101:79. Пол Пиърс вкара 24 точки за 18 минути игра и Бостън взе 37 точки аванс в третата част. Два дни след своя "трипъл-дабъл", Рахон Рондо отново изигра добър мач с 20 точки и 16 асистенции за успеха.

Филаделфия победи шампиона на Изток от редовния сезон Чикаго с 89:82 и поведе с 3:1 в серията. Спенсър Хоус вкара 22 точки, а Джру Холидей добави 20 за успеха на "севънтисиксърс".

Карлос Бузър вкара 23 точки и добави 11 борби, но усилията му не бяха достатъчни за тима на Чикаго, който игра без контузените Дерик Роуз и Йоаким Ноа.