Ню Йорк и Денвър изненадаха фаворитите

Руди Фой вкара рекордните за сезона 24 точки за Денвър Нъгетс за крайното 101:88 срещу Оклахома Сити Тъндър в мач от Националната баскетболна асосциация.

Поражението позволи на Портланд да се изравни на върха с Оклахома в дивизията. Ивън Фурние добави 19 точки, а тимът регистрира странни серии - най-напред 8 поредни поражения, а днес вече четвърта поредна победа. За гостите от Оклахома Кевин Дюрант вкара 30 точки.

С този успех Денвър направи баланса си в Лигата положителен - 18 победи и 17 поражения, докато Оклахома е на 2-о място в същата Северозападна дивизия с 27 победи и вече 9 поражения.

Ню Йорк Никс нанесе 9-о поражение на Маями Хийт през годината с успеха си 102:92. Въпреки това "Горещите" остават на 2-ото място на Изток, където изостават единствено на Индиана. Ню Йорк пък направи трета поредна победа в разочароващия си до момента сезон и има 13 успеха и 22 поражения, което ги нарежда на 3-о място в Атлантическата дивизия.

Кармело Антъни реализира 29 точки, а Андреа Барняни добави 19 за Никс. Домакините направиха зашеметяваща серия от 16-2 през четвъртия период и това им осигури успеха.

За гостите ЛеБрон Джеймс вкара 32 точки, а Марио Чалмърс и Шейн Батие не взеха участие в мача заради контузии. Крис Бош беше спрян от защитата на домакините и вкара едва 3 от 10-те си опита от игрови ситуации.