Ню Джърси победи Питсбърг като гост с 4:1

снимка: ройтерс

Отборът на Ню Джърси Девилс победи като гост шампиона в НХЛ Питсбърг Пенгуинс. "Дяволите" надделяха с 4:1 и постигнаха девета поредна победа като гост от началото на сезона.

Двубоят започна по-добре за домакините, които поведоха в резултата в средата на първата третина. Точен за тях беше Руслан Федотенко. Питсбърг продължиха да играят по-силно и стражът на Ню Джърси се намеси няколко пъти при сериозни опасности пред вратата си.

Гостите обърнаха резултата само в рамките на 5 минути през втората третина. Никлас Бергфорс изравни, а след далечен удар на Анди Грийн хокеист на "пингвините" вкара шайбата в собствената си врата.

В последната част Зак Парис и Дейвид Кларкън вкараха още два гола за тима си, с което оформиха крайното 4:1.