Ню Джърси надделя в дербито с Рейнджърс

Дейвид Кларксън отбеляза два гола и направи една асистенция при победата на Ню Джърси над Ню Йорк Рейнджърс с 3:1 в мач от редовния сезон в НХЛ.

Това бе първи мач между двамата отбора след финалите в Източната конференция миналия сезон. Ню Джърси спечелиха серията в шест мача. Адам Енрике добави едно попадение за домакините, а за Рейнджърс точен бе Крис Крейдър.

Ню Йорк Айлендърс загуби у дома от Питсбърг с 2:4. "Пингвините" поведоха с 3:0, след като се разписаха Джейм Нийл, Саймън Депре и Брендън Сътър. Айлендърс върнаха два гола чрез Михаел Грабнер и Брад Бойс. До края на мача точен за Питсбърг бе и Паскал Дюпюи.

Майк Ричардс отбеляза първия си гол за сезона при победата на шампиона Лос Анджелис като гост на Кълъбъс с 4:2. Анзе Копитар, Джев Картър и Слава Войнов също реализираха по един гол за тима от Лос Анджелис, а Джъстин Уилямс записа три асистенции. За Кълъмбъс попаденията реализираха Дерик Брасар и Дерик Маккензи.

Жером Игинла реализира първи гол за сезона, а Денис Уидмън добави дол и асистенции при успеха на Калгари над Детройт с 4:1. Къртис Кленкрос и Марк Джордано също бяха сред голмайсторите за гостите. Вратарят на Калгари Мика Кипрусоф направи 19 спасявания преди да напусне терена заради контузия в третия период. Йохан Францен бе точен за Детройт, а Джими Хауърд отрази 19 удара.

Том Сестито отбеляза за пръв път в последните три години два гола в една среща при успеха на Филаделдия с 2:1 над Тампа Бей.

Патрик Кейн вкара две шайби за тима на Чикаго, който победи Сан Хосе с 5:3 и остава начело в класирането на НХЛ, информира БТА. Домакините от Сан Хосе поведоха с 3:1 през първата част, преди гостите да изравнят и да стигнат до успеха с двата гола на Кейн.

Джо Павелски реализира петия си гол за сезона, а малко по-късно Томи Уингълс вкара дебютното си попадение в НХЛ. Брендън Саад върна един гол за Чикаго в средата на първата част, а Михал Хандзуш отбеляза за 3:1. Андрю Шоу и Маркъс Крюгер бяха точни за 3:3.