Няма проблеми с Неймар, успокоиха лекарите

Лекарят на бразилския национален отбор Жозе Луис Рунко упокои запалянковците на отбора за състоянието на звездата Неймар.

Неймар, който е водещ реализатор на "Селесао" на Световното първенство 2014 с 4 попадения, получи лека травма на бедрото при снощната победа над Чили с 3:2 след изпълнение на дузпи в осминафиналите на надпреварата.

"Няма проблеми с Неймар. Той получи удар, но не е нищо сериозно. Няма нищо притеснително", каза Рунко за ДПА. Травмата на 22-годишния нападател е получена още в десетата минута след директен удар в мускула при единоборство със съперник.

Той доигра мача и дори отбеляза решаващата дузпа за успеха на домакините. Селекционерът Луис Фелипе Сколари се оплака от главния съдия Хауърд Уеб. Той обвини английския арбитър, че е допуснал прекалено свободна игра и не е санкционирал чилийците, които са играли грубо срещу Неймар. Сколари даде за пример, че звездата на тима е бил фаулиран над дузина пъти, посочва БТА.

"Неймар заслужава специални поздравления, че въпреки всичко, издържа до края на мача", каза наставникът на домакините. Бразилия среща Колумбия на четвъртфиналите на Мондиал 2014 на 4 юли във Форталеза.