Няма контузени волейболисти на Нефтохимик след снощния инцидент

Волейболистите от мъжкия отбор на Нефтохимик 2010 (Бургас), които снощи претърпяха тежка катастрофа край село Люти дол, на международния път Е-79, между Мездра и Ботевград, са добре и се прибраха благополучно, научи BGvolleyball.com.

Припомняме, че при завръщането на Нефхохимик от Монтана, след победата им с 3:1, в първия мач от четвъртфиналите на Суперлигата, към 21:00 ч. снощи, в опит за изпреварване, лека кола се блъсна челно в автобуса на бургазлии, като шофьорът ѝ загина на място.

За щастие, инцидентът се е разминал само с уплах за волейболистите, като всички играчи са здрави и няма контузии, причинени от инцидента.

Регионалната полиция е реагирала своевременно, като бързо се е отзовала на мястото. Наложила се е обаче намесата на гражданска защита, която е предприела рязане на леката кола за изваждане на тялото.

Ръководството на Нефтохимик се е свързало с шефовете на клуба, като друг автобус на отбора, намиращ се в Правец, е пратен да ги прибере. Единствено шофьорът е останал на мястото на инцидента за показания.

По програма утре, 19 март (вторник), е вторият мач между двата тима от четвъртфиналите на Суперлигата. Домакин е Нефтохимик, като двубоят е от 18:00 ч. в местната зала "Младост".