Няма да се спи тази нощ: Ивет обеща да бяга с цялата си любов във финала

Тази нощ България няма да спи. Със сигурност спортните фенове ще очакват с интерес финала при жените в спринта на 200 метра в Рио.

В него ще бяга и нашата Ивет Лалова. Екшънът стартира в 4.30 ч българско време.

32-годишната Ивет Лалова се класира за последния старт в дисциплината с най-добрия си резултат за сезона - 22.42 секунди. Тя влезе във финала със седмо време.

Това е втори финал на 200 метра на Олимпийски игри за спринтьорката ни след Атина 2004, където се класира пета.

През миналата година Ивет Лалова завърши седма във финала на дисциплината на Световното първенство по лека атлетика в Пекин.

Българката ще стартира в осми (краен) коридор и ще пробва да се противопостави на черните пантери. Останалите седем състезателки са: Дейджа Стивънс (САЩ), Дина Ейша-Смит (Великобритания), Мари-Жозе Та Лу (Кот Д'Ивоар), Дафне Схипърс (Холандия), Тори Боуи (САЩ), Илейн Томпсън (Ямайка) и  Мишел-Ли Ауе (Тринидад и Тобаго).

Двукратната олимпийска шампионка в дисциплината от Атина 2004 и Пекин 2008 Вероника Кемпбъл-Браун (Ямайка) сензационно отпадна в пресявките вчера.

"Ако искате да кажа, че отивам и ще взема медал, това е изключително трудно. Ще бягам с цялата си любов и ще оставя сърцето си на пистата, пък каквото Бог покаже", коментира пред Нова телевизия атлетката.

Самата Ивет Лалова сподели, че с класирането сред най-бързите 8 в света, вече е изпълнила своята цел. „ Спринтът на 200 метра е почти толкова труден, колкото и този на 100. Целта вече е постигната и съм много щастлива", коментира още чаровната българка.