Нури Шахин дебютира като титуляр за Реал Мадрид

Деветкратният победител в турнира Реал Мадрид вече си осигури и на теория класиране на 1/8-финалите в Шампионската лига, което и ще позволи на Жозе Моуриньо да извърши някои експерименти в тазвечершното домакинство на Динамо Загреб в група D.

Очаква се срещу хърватския шампион сред титулярите за първи път да попадне възстановеният от сериозна травма Нури Шахин, който пропусна почти всички мачове на "кралския клуб" до този момент. Турският национал влезе като резерва при разгромния успех със 7:1 над Осасуна на "Бернабеу", като това бяха и негови първи минутки с бялата фланелка в официален мач.

Домакинството на Динамо пък идва между две тежки за Моутим срещи - гостуването на Валенсия, спечелено с 3:2 на "Местая", и предстоящото пред уикенда градско дерби с Атлетико Мадрид. Имайки предвид сериозната умора, натрупана във Валенсия, изглежда съвсем резонно Моуриньо да даде почивка на някои от своите клюзочи футболисти.

Реал Мадрид ще си осигури първото място в група D, ако днес "лос бланкос" вземат трите точки срещу Динамо Загреб.