Нулево равенство на "Фриули" остави Милан на върха

Отборите на Удинезе и Ювентус не излъчиха победител в най-интригуващия сблъсък от 16-ия кръг на Серия А, след като двубоят между третия и втория във временното класиране завърши при равенство 0:0. По този начин гостите от Торино не успяха да се върнат на лидерската позиция в Калчото, което и означава, че шампионът Милан ще прекара коледните празници на върха. Мачът на "Фриули" не предложи сериозен брой интересни ситуации пред двете врати, като на терена преобладаваше физическата битка и тактическото надиграване.

Наставникът на домакините Франческо Гуидолин отново разчиташе на вездесъщия си капитан Антонио Ди Натале в предни позиции, докато Антонио Конте остана верен на схемата с трима в средата. Андреа Пирло, Артуро Видал и Клаудио Маркизио оперираха в центъра, а изнесен напред бе Алесандро Матри. Марсело Естагарибиа и Симоне Пепе бяха разположени на двете крила, а ветеранът Алесандро Дел Пиеро и Фабио Куалиарела останаха на пейката.

Сблъсъкът на "Фриули" започна с лек превес на Ювентус, който се ориентира по-добре в средата на терена и потърси ранен гол. В 8' Клаудио Маркизио осъществи първия по-опасен удар към някоя от двете врати, но не успявайки да намери рамката зад Ханданович. Две минути по-късно Симоне Пепе също стреля, но право във вратаря на домакините. В 12' Джорджо Киелини сбърка в отбрана, което и можеше да доведе до негативни последствия за Ювентус. На мястото си обаче бе Джанлуиджи Буфон, който предвидливо излезе и пресече отиграната от противников състезател топка.

След активното начало в Удине, последваха минути на битка в средата на терена, като добрите шансове за реализиране на първо попадение липсваха. В 35' Удинезе осъществи нова контраатака по посока вратата на съперника, но Исла не демонстрира точен мерник, стреляйки над гредата. Гостите отговориха още в ответната атака, когато Ювентус бе далеч по-близо до гола. Отново Клаудио Маркизио опита да вкара топката в мрежата, ала ударът му мина съвсем близо покрай десния страничен стълб.

На почивката двамата треньори не осъществиха промени в своите стартови състави, а втората част започна с нов шанс за Юве. "Бианконерите" изпълниха корнер пред вратата на Ханданович, а Джорджо Киелини получи възможност да стреля с глава. Ударът на италианския национал обаче се озова право в ръцете на Ханданович, който улови без проблеми.

Може би до голяма степен за разочарование на футболните фенове, които очакваха да видят атрактивен сблъсък на "Фриули", срещата в Удине продължи в същото русло и най-вече под знака на физическата битка. Шансовете пред двамата вратари продължаваха да липсват, като и двата тима направиха опити да реализират от далечно разстояние. Както Маркизио, така и Армеро обаче не сполучиха.

Двадесет минути преди края бе извършена и първата смяна в мача, като първи към своята резервна скамейка погледна Антонио Конте. Младият специалист внесе промяна в своята офанзивна линия, изваждайки от игра Алесандро Матри и вкарвайки бившия нападател на Удинезе Фабио Куалиарела. В 74' Тото Ди Натале направи нов опит да отбележи от статично положение, но изстрелът на капитана попадна право в ръцете на Буфон.

Постепенно мачът навлезе в своите последни десет минути, а Антонио Конте вече бе готов и със своята втора смяна. Погледът му отново бе насочен към Алесандро Дел Пиеро, който трябваше да внесе така нужната промяна в атаката на Ювентус. Мястото си на терена отстъпи Симоне Пепе, а Дел Пиеро имаше малко време на разположение, за да покаже къс от магията си. В 83' на "Фриули" отново стана интересно, но Фабио Куалиарела не съумя да преодолее Ханданович, стреляйки право в тялото му. Минутка по-късно Дел Пиеро намери Лихщайнер на добра позиция за удар, но бранителят стреля безобразно над гредата.

До края на срещата гол така и не последва, с което и двата тима разделиха по една точка, напълно в унисон с показаното на терена. В 89' домакините осъществиха една от многото си остри контраатаки, но Антонио Ди Натале стреля в аут от средно разстояние. Така Ювентус събра актив от 34 точки, колкото има и лидера във временното класиране Милан. "Росонерите" обаче разполагат с по-добра голова разлика, което и ще им позволи да финишират 2011 на първо място в Серия А. Удинезе остава трети с актив от 32 точки.