Нойнер и Грайс получиха най-високите отличия в немските ски

Олимпийските шампиони по биатлон Михаел Грайс и Магдалена Нойнер получиха най-високите отличия на Германския съюз по ски (ГСС) след последните състезания в кариерата си.

36-годишният Грайс и 25-годишната Нойнер се включиха в демонстративната надпревара в Гелзенхиркен и бяха приветствани от 50 хиляди зрители на финала на стадион "Ауф Шалке".

След шоу-състезанието двамата германци получиха "Почетният спортен знак в злато" на ГСС от президента на централата Алфонс Хьорман.

Руснаците Антон Шипулин и Екатерина Юрлова спечелиха отборната надпревара, в която Грайс и Франциска Хилдебранд останаха шести. В масовия старт при жените Нойнер се нареди втора.

В първия си старт след девет месеца тя завърши само на 3,8 секунди след победителката Доротеа Вирер (Италия). Грайс и Нойнер обявиха края на кариерата си след завършването на миналия сезон през март.