Ново шоу на Ибра - нов успех за ПСЖ, този път рекорден (ВИДЕО И СНИМКИ)

Пари Сен Жермен се разправи по категоричен начин с Андерлехт и вкара цели пет безответни попадения във вратата на белгийския шампион насред неговия "Констант Ванден Сток" и записа рекордна победа в Европа.

За пореден път героят за парижани се казваше Златан Ибрахимович, който на четири пъти прати топката във вратата на шокираните домакини.

През първата част Ибра се разписа в 17-та, 22-та и 36-та минута, а попаденията му бяха кое от кое по-впечатляващи. Това означаваше първи хеттрик за него в Шампионската лига и то рамките на 19 минути - осмият най-бърз в историята на Шампионската лига.

В началото на втората част Единсон Кавани ополозотвори груба грешка в отбраната на Андерлехт, за да покачи на 4:0, а в 62-та минута Ибрахимович вкара своето четвърто попадение в мача, с което окончателно подчерта кой ще бъде крайният победител. Така двете звезди на ПСЖ се разписаха за първи път в момент, в който и двамата са на терена.

С третия си пореден успех в Шампионската лига ПСЖ категорично оглави група С с 9 точки и даде сериозна заявка участие в спора за трофея през май. Андерлехт пък записа втора неприятна домакинска загуба и остава последен, без да е спечелил дори точка.

В игра за Андерлехт се завърнаха капитанът Гилам Жиле и Саша Клистан, които получиха почивка срещу Монс в петъчния двубой от белгийския шампионат. Атаката на домакините поведе Матиас Суарес, който през този сезон има шест попадения за Андерлехт, а сред 11-те на Джон ван ден Бром попадна и Юри Тилеманс. Срещу Олимпиакос в предишния кръг той дебютира в Лигата на богатите на 16 години 148 дни, с което стана третия най-млад футболист, взел участие в турнира.

В състава на Лоран Блан нямаше изненади и той излезе със същите футболисти, които надвиха Бенфика. Парижани заложиха на схема 4-3-3, като атаката поведе Златан Ибрахимович, подпомаган по крилата от Езекиел Лавеци и Единсон Кавани. Шведът се намира в отлична форма и доказа това и през уикенда, когато наниза два гола за успеха с 4:0 над Бастия. Едно от попаденията пък добави Единсон Кавани. След наказание в титулярния състав на ПСЖ за мача с Андерлехт се завърна Грегъри ван дер Вийл.

Домакините не започнаха мача лошо и на няколко пъти организираха добри атаки към Салваторе Сиригу чрез Матиас Суарес и Александър Митрович.

След първите минути на двубоя обаче ПСЖ показа, че е по-добрият отбор и с три попадения само до края на полувремето на практика отказа съперника.

Първо в 17-та минута Грегъри ван дер Вийл получи топката вдясно и демонстрирайки много добър поглед я пусна към Златан Ибрахимович, който дебнеше в наказателното поле на Андерлехт и я засече в мрежата на Томас Камински за 1:0.

Натискът на парижани продължи и след като в 20-та минута Камински успя да се справи с опасен удар на Ван дер Вийл. В конкретния случай по-доброто решение за холандеца бе да потърси Кавани, но въпреки това 120 секунди по-късно гостите отново ликуваха.

Главните действащи лица бяха отново Ван дер Вийл и Златан Ибрахимович. Холандецът отново атакува отдясно и пусна към Ибра в наказателното поле. Шейху Куяте изпусна шведа и той реализира четвъртия си гол в Шампионската лига през този сезон, като този път избра да завърши по-впечатляващ начин с пета.

Истински шедьовър обаче бе гол номер 3 в мача на Ибрахимович. Бранител на домакините опита да изчисти с глава една топка при поредното нападение на играчите на Лоран Блан. Кълбото обаче попадна точно в нападателя на ПСЖ и той без да се бави с мощен шут от около 30 метра препарира Камински за трети път.

През второто полувреме парижани не се отказаха да търсят нови попадения, въпреки че вече се виждаха победители в двубоя. Само седем минути след подновяването на играта резултата вече бе 5:0. Шанел Мбемба от състава на Андерлехт се подхлъзна в опасна близост до своята врата отдясно на отбраната. Блейз Матюиди веднага му отне топката и пусна към Кавани, който само това и чакаше, за да се разпише отблизо за 4:0.

И това попадение обаче не сложи точка на спора на "Констант Ванден Сток". В 62-та минута Златан Ибрахимович прекърши окончателно съперника със своя четвърти гол в мача и общо пети в мрежата на Камински. Марко Верати намери своя съотборник отдясно по атаката на ПСЖ, Ибрахимович овладя, нахлу в наказателното поле и с прецизен удар я прати в далечния ъгъл на вратаря на домакините.

Това попадение вече успокои парижани и това даде възможност на белгийския състав да опита да създаде нещо интересно пред Салваторе Сиригу. Въпреки това гостите можеха да вкарат и шесто попадение. Ибрахимович бе близо до нов гол в 76-та минута, но прехвърли вратата на Камински, а десет минути по-късно стражът на Андерлехт се прояви с брилянтно спасяване след нов опит на шведския голмайстор.