Новият треньор на Бетис дебютира с победа

снимка: as.com

Хуан Карлос Гаридо започна кариерата си на треньор в Бетис с трудна победа 2:1 над третодивизионния Леида в турнира за Купата на Испания.

Отборът от трета лига остана с 10 души, след като вратарят на домакините от Леида Пау Торес получи червен картон и предизвика дузпа още в 5-ата минута. Резервният вратар Фран Пералес обаче спаси дузпата, изпълнена от Хорхе Молина. Съдията обаче даде втора дузпа за Бетис в 27-ата минута, която Хоан Верду реализира за 1:0.

Три минути преди края на първото полувреме Молина поправи грешката си и удвои преднината на зелените от Севиля.

Въпреки численото неравенство, каталунците намалиха на 1:2 в 57-ата минута чрез Пере Мила. На 18-и декември двата отбора ще играят среща-реванш, като победителят отива на осминафинал.

Бившият журналист Хуан Карлос Гаридо, който направи фурор с отбора на Виляреал и участието на отбора на полуфинал в Лига Европа, пое отбора в понеделник от Пепе Мел. В момента Бетис е на последно място в испанската Примера дивисион с 10 точки от 15 мача.