Красимир Георгиев ще бъде новият изпълнителен директор на ЦСКА, когато евенуталните нови собственици от сдружението „ЦСКА Възраждане" поемат властта на „Армията". В откровено интервю за ТВ7 той говори обширно за текущият в момента одит на финансовото състояние на отбора и на сключените до момента договори.
Георгиев призна, че все още не е обърнал внимание на спортно-техническото ръководство и футболистите, защото към момента единствената грижа на създадения Инициативен комитет е да направи въпросния правен одит.
Според него отпускарският сезон също е забавил процеса по набиране на начален капитал, който към момента по думите му е между 300 хиляди и 1 милион лева, но желанието е да набъбне до 5 милиона съвсем скоро.
„Моят приятел Емил Димитров е инициатор на влизането ми в управлението на ЦСКА", започна изказването си Красимир Георгиев пред микрофона на ТВ7. „Той ми каза, че има идея да се помогне на клуба, та по покана на него аз влязох в Инициативния комитет, като желанието ни е да променим тежкото положение.
Аз откликнах на молбата на Димитров, защото някои неща не ми харесват:
Първо - по отношение на медиите ЦСКА е на дъното, защото всичко лошо, което се пише по медиите, е свързано с ЦСКА.
Второ - начинът на управление не ми харесва, защото се вреди на имиджа на ЦСКА.
Не ни харесва и многото скандали, постоянните неплатени такси, вноски и т.н.
Не може да се тъпче по такъв начин този клуб, койт има 60 години традиции в България. Ние сме се събрали няколко души с желанието да променим каквото „Титан" ни позволи, защото ние зависим от тяхното наследство.
„Титан" имат много договори, които си гонят, за да получат пари. Нашият Инициативен комитет тепърва се запознава със задълженията и финансовите дела на ЦСКА и едва след това ще знаем как ще можем да помогнем. Не мога да кажа точни цифри, на този етап е видно, че има решими проблеми, но и по-сложни.
За да не се стига до изненади като тази със запорираните акции от г-н Жеваго, ще трябва да избистрим по-подробно стратегията си как да влезем в ръководството. Действително съществува такъв запор на акциите, човекът си иска само парите, а не да влиза в ръководството.
Според Иво Иванов - който е един от собствениците - проблемът с акциите е решим. Жеваго е само един от проблемите, като може би не е най-големият. Не мога да кажа кой е най-големият, защото има доста проблеми като цяло.
Не искам да се спекулира с фирмите, които ще участват - над 20 са участниците, но решихме да изберем 10, които бързо да реагират, за да запишем начален капитал, с който да вършим някаква дейност.
За съжаление в отпускарския период се получи така, че много хора, които трябваше да сложат подписите си върху договори, не бяха в страната. Затова, за да не се размива работата, решихме да не се бавим и да се регистрираме и да вървим напред. След това нашата цел е да вдигнем капитала до 5 милиона, първоначалният капитал е 300-500-1 милион, няма такова значение. Но броят ще нарастне много.
Бюджетът на ЦСКА още тази година, още сега, ще пробваме да го вдигнем до 5 милиона, но ще търсим нови потенциални спонсори, с които вече сме започнали разговори. Основният движещ на целия процес е Емил Димитров, но аз не познавам чак толкова много фирми, но много бяха на официалното събиране.
„Титан" не може да излезе от ЦСКА - той има сключени договори, сделки, дела, няма как да стане толкова бързо. Не мога да коментирам кога ще излязат, но без тях ние няма да можем да се оправим с управлението, защото те са задействали всички договори и дела. Само те могат да кажат по някои договорки какво се прави.
На въпрос дали има някакви по-сериозни планове за развитие на местата, дадени на концесия - като базата в Панчарево, в Борисовата градина, стадион „Българска армия", Георгиев не пожела да конкретизира.
„В момента извършваме одит, не сме стигнали до концесията и до ежедневните плащания, не сме се запознали още с дребните проблеми, защото документацията е много голяма. Уточняваме се всеки ден по всички казуси, като се надявам до края на месеца да сме наясно и с най-малкия детайл на всички проблеми", завърши той.
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ