Новият отбор на Гари Родригес с тежка загуба в Ла Лига

снимка: realsociedad.com

Отборът на Елче, който вчера финализира трансфера на Гари Родригес от Левски, допусна изключително неприятна загуба в испанската Примера Дивисион. Елче бе разгромен с 4:0 при гостуването си на Реал Сосиедад в последния мач от 21-ия кръг в Ла Лига.

Френският нападател Антоан Грийзман реализира два гола за победата на баските, а със спечелените три точки те се утвърдиха на шеста позиция във временното класиране с актив от 36 точки, на точка от петия Виляреал и на шест пункта зад четвъртия Атлетик Билбао. Лидери са Барселона и Атлетико Мадрид с по 54 точки, пред Реал Мадрид с 53.

След тази загуба Елче се свлече на 16-а позиция с 21 пункта, на 2 точки над зоната на изпадащите.

Домакините откриха резултата още в 3-ата минута, когато Дамиан Суарес си вкара автогол, опитвайки се да изчисти прехвърлящ удар на Грийзман. Французинът удвои аванса на тима си в 12-ата минута, когато засече с глава центриране на Хаби Прието.

Пет минути след почивката Карлос Вела преодоля четирима защитници на съперника и със силен удар направи резултата класически. Грийзман оформи крайното 4:0 четвърт час преди края на мача с 14-ия си гол от началото на сезона в Примера.