Новият ЦСКА стартира със загуба и бой между феновете

На стадион "Георги Бенковски" в Тетевен новият ЦСКА загуби първата си официална контролна среща от отбора на Спартак (Плевен) с 0:1.

Пред около 4000 зрители двата отбора не показаха кой знае какви футболни качества, като по-интересното в мача се случи на трибуните, където фенове на „червените“ се сбиха помежду си, все още по незнайни причини.

Победното попадение за Спартак (Плевен) бе дело на Стефан Христов в 25-ата минута, след като получи прекрасно извеждащо подаване от Васил Шопов.

След гола ЦСКА потърси изравняването чрез Йордан Йорданов, но изстрелът му мина над вратата на Марин Орлинов.

През втората част Виктор Райчев също имаше добра възможност да отбележи, но ударът му бе уловен от вратаря на Спартак.

В ответната атака Цветомир Тодорв пък можеше да вкара второ попадение за Спартак, но Анатоли Господинов показа страхотен рефлекс и спаси вратата си от чист гол.

Може би най-чистото положение за „армейците“ дойде 10 минути преди края на мача, когато Александър Александров получи топката на чиста позиция, но от около 5 метра с удар с глава прати топката в аут, разочаровайки трибуните, които скандираха „ЦСКА!“.

В крайна сметка мачът завърши с победа за Спартак (Плевен) с 0:1, а играчите на двата отбора бяха изпратени с аплодисменти от публиката, която очаквано навлезе на терена да поздрави любимците си.

Стартови състави:

ЦСКА: 12. Стоян Колев, 15. Ангел Грънчов, 4. Божидар Чорбаджийски, 3. Кирил Динчев, 7. Милен Кикарин, 29. Йордан Йорданов, 8. Борис Галчев, 19. Димитър Панталеев, 11. Павел Головодов, 14. Григор Долапчиев, 9. Преслав Йорданов;

Спартак (Плевен): 30. Малин Орлинов,  4. Пламен Тенев, 17. Кристиян Григоров, 3. Живко Господинов, 22. Жюлиен Бенков, 10. Васил Шопов (к), 15. Тихомир Тодоров, 5. Ивайло Тодоров, 6. Антони Иванов, 7. Георги Пейчев, 9. Стефан Христов;