Новият ЦСКА с първа победа

снимка: БНТ

На стадион „Георги Бенковски“ в Тетевен новият ЦСКА постигна първата си победа, след като победи втория отбор на Литекс с 2:0.

Контролата между двата отбора се проведе пред стотина зрители и този път до бой не се стигна, за разлика от предишния мач на „червените“ със Спартак (Плевен), когато феновете си спретнаха меле.

Като цяло „армейците“ тотално надиграха съперника си и можеха да победят и с по-убедителен резултат.

Селекцията на Христо Янев се представи на ниво, а с най-добри отигравания изпъкнаха голмайсторите Костадин Хазуров и Преслав Йорданов, които отбелязаха съответно в двете полувремена на двубоя.

Мачът започна равностойно и първата опасност пред една от двете врати дойде пред тази на ЦСКА, когато Анатоли Господинов спаси удар с глава на Ангел Мисов.

Две минути по-късно със сериозен пропуск се отчете Костадин Хазуров, който от няколко метра не успя да отбележи, като топката бе блокирана от защитник на голлинията.

В 26-тата минута обаче нападателят спечели дузпа за нарушение срещу него отстрана на вратарят на „оранжевите“ Иванов. Самият Хазуров застана зад топката и реализира за 1:0.

Няколко минути по-късно Божидар Чорбаджийски можеше да удвои, но пропусна да вкара в опразнената врата.

На почивката в игра за ЦСКА влязоха много млади футболисти, които показаха, че имат качества и тотално надиграха отбора на Литекс II.

Милен Кикарин тормозеше противниците с постоянните си набези по крилото и откриваше добри възможности за съотборниците си, които обаче не бяха достатъчно съобразителни в завършващата фаза.

Така в 70-тата минута ловчанлии можеха да се възползват, когато Томислав Иванов стреля от центъра и сантиметри го лишиха от впечатляващ гол.

Вина за това има и резервният вратар на „червените“. 8 минути по-късно ЦСКА стигна до заслужен втори гол.

Негов автор бе Преслав Йорданов, който реализира от 5-6 метра след центриране от корнер. Така ЦСКА напълно заслужено записа първа победа под ръководството на Христо Янев.

Следващата проверка за тима му е на 18 юли срещу Оборище (Панагюрище), когато новият „армейски“ отбор ще дебютира на стадион „Българска армия“