Новите в ЦСКА вкараха пет на Чавдар Етрополе

Футболистите без картотеки в ЦСКА се реваншираха за равенството 2:2 с Локомотив Мездра преди една седмица, като днес те постигнаха убедителен успех с 5:0 над Чавдар Етрополе в приятелски мач на ст. "Българска армия".

Два гола за "червените" отбеляза Мишел Платини, докато по един път се разписаха привлечените от Локомотив Пловдив Сержиньо, Михаил Венков и Тасио.

Благой Макенджиев застана на вратата на ЦСКА, а пред него Стойчо Младенов нареди Родригес, Венков, Бенжелюн, Кирикиадис, Скиорли, Тенгариня, Пакурар, Сержиньо, Нюанджи и Платини.

Срещата започна устремно за ЦСКА, като още до 7' домакините вече водеха с 2:0. В 4' Мишел Платини откри с първия си гол в мача, като бразилецът се разписа с глава след асистенция на Скиорли.

Три минути по-късно се стигна до удвояване на резултата, а точен бе Сержиньо. Бразилският халф бе изведен на добра позиция и с диагонален удар прониза Николов за 2:0.

До края на полувремето падна и още един гол в мрежата на Чавдар, а точен бе Михаил Венков. Левият бранител получи подаване от Сержиньо и със силен изстрел от дистанция парира противниковия вратар за 3:0. Преди това Сержиньо имаше шанс да отбележи още веднъж, но ударът му от воле излезе в аут.

През втората част ЦСКА отбеляза още два гола във вратата на своя опонент, който така и не успя да окаже по-сериозна съпротива. Само за две минути между 46' и 48' "армейците" оформиха крайното 5:0, като и двата гола бяха с бразилски привкус.

В 46' току-що влезлият в игра Тасио покачи на 4:0, а малко след това Мишел Платини отбеляза и за 5:0, осъществявайки успешна добавка след париран негов изстрел.

До края на мача нови голове нямаше, а в 56' Тасио също пропусна шанс да запише втори гол. Таранът остана очи в очи със стража на Чавдар, но не успя да отбележи от чудесна позиция.

ЦСКА:Макенджиев, Родригес, Бенжелюн, Венков, Сержиньо, Нуанджи, Скиорли, Пакурар, Тенгариня, Кириакидис, Платини (Господинов, Тасио, Ант. Иванов, М. Иванов, Чорбаджийски, Ненов, Ботев, Долапчиев)