Нови загуби за Орландо и Лейкърс

16-а поредна загуба като гост претърпя отборът на Орландо в първенството на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка. Меджик отстъпиха със 106:115 при гостуването на Вашингтон, който е на 2-а позиция в Югоизточната дивизия с 29 победи и 28 поражения.

Джон Уол вкара 27 точки за победителите, а победата им е първа без контузилия се бразилски център Нене. Тревър Арлиса вкара 22 точки, а полският заместник на Нене- Марцин Гортат завърши с 21 точки и 10 борби. Виктор Оладипо реализира 26 точки за Орландо.

Индиана- лидер в Централната дивизия, продължи кошмарите на Лейкърс с победата 118:98. Пол Джордж завърши с 20 точки, 12 от които в третата четвърт на мача. Ийвън Тъндър се отличи с 13 точки, а Кент Баземор направи лично постижение от 23 точки при 43-ата победа на отбора в 56 мача.

Лейкърс се държеше близо до противника в първите две части на мача и скъси пасива до една точка- 58:59, в третата четвърт. Но 10 поредни точки на Джордж и серия от 14:5 наклони везните в полза на Пешеходците.

Вторият в Централната дивизия Чикаго се справи със 107:103 като гост на Атланта. Майк Дънлийви с 22 точки и Джоаким Ноа с 20 и 12 борби бяха в основата на успеха на Биковете. Карлос Буузър добави 17 точки и 11 рибаунда, а Кърк Хинрич завърши с 14 точки и решаващи шест успешни изстрела от наказателната линия.

Продължават добрите игри на Торонто, който вече води в Атлантическата дивизия с 32 победи и 25 загуби. Канадците се наложиха на свой терен над Кливланд с 99:93. ДеМаркъс ДеРозан вкара 16 точки в последната част, а общо завърши с 33. Така Раптърс записаха шеста победа в последните си седем мача. ДеРозан направи една забивка и вкара два наказателни удара 1:23 минути преди края за 94:91, а в последните 27 секунди реализира още три наказателни удара. За гостите, които са се фокусирали върху изграждането на отбор за следващия сезон, Кайл Ървинг игра 45 минути и завърши мача с 25 точки и 9 асистенции.