Нови победи за Бразилия и САЩ

снимка: fivb.org

Бразилия и САЩ постигнаха втори домакински победи в третия кръг в група А на Световната лига по волейбол за мъже.

"Селесао" разби Аржентина с 3:0 (25:21, 27:25, 25:13) в южноамериканското дерби като гост и с 11 точки оглавява временното класиране, информира БТА.

С 14 точки за успеха най-резултатен беше Липе Фонтелес, а за домакините с 12 точки се отличи Бруно Романути.

САЩ постигна драматичен успех над гостуващия Франция в другия мач от кръга в групата след 3:2 (22:25, 25:22, 24:26, 30:28, 15:9).

Мат Андерсън и Пол Лотман бяха най-полезни за американците с по 21 точки. За европейците с 23 точки се отличи Ирвин Нгапет.

Французите можеха да стигнат и до победата, но при 2:1 гейма в тяхна полза в четвъртата част те пропиляха аванс от 22:19 точки, а в тайбрека домакините доминираха, за да стигнат до обрат. Така САЩ се утвърди на второ място с 8 точки.

Тимът на България, който почиваше в този кръг, е трети с 5 точки и две срещи по-малко.