Нови контузии развалят Коледа за Пламен Константинов

снимка: poland2014.fivb.org

След кръга в италианското първенство по волейбол пристигнаха тежки новини за националния ни селекционер Пламен Константинов. Две седмици преди началото на Олимпийската квалификация, двама от основните ни волейболисти са със сериозни здравословни проблеми. Виктор Йосифов получи контузия в четвъртия гейм и напусна двубоя на неговия Латина срещу Падова. Травма в коляното пък извади от игра Тодор Скримов по време на двубоя между Милано и Пиаченца.

Волейболният тим на Тренто, воден от българския специалист Радостин Стойчев, постигна пета поредна и общо десета победа в италианското първенство. Трентинци победиха отбора на Джи Груп (Монца) с 3:1 (20:25, 25:23, 25:21, 25:23) в мач от 12-ия кръг.

Ключ към поредната победа на Тренто се превърна включването на националния разпределител Георги Братоев като резерва в игра през четвъртия гейм. При резултат 16:11 точки в полза на гостите от Монца, той застана на сервис и направи невероятна серия от 7 поредни изпълнения на начален удар. Тренто пък спечели гейма с 25:23 точки.

След тази победа отборът на Радостин Стойчев и Георги Братоев е на трето място във временното класиране на италианското първество с 27 точки, веднага след супер фаворитите за титлата Лубе Банка и Модена, съобщава bTV.