Новата атака ще помага на ЦСКА да спре сушата във Варна

Контузеният Мишел Платини и новата 9-ка на ЦСКА Себастиан Скиорили са най-коментираните имена на офанзивните футболисти в групата на „червените" за гостуването на Черно море във Варна.

За никого не е тайна, че „армейците" играят подчертано трудно и неуспешно на стадион „Тича", но сега пък се намират в подем за сметка на съперника си, който е на 10-то място с актив от 12 точки.

Факторът "Платини"

Мишел Платини вдъхна нова надежда на ЦСКА за титла с включването си в отбора, но в момента е контузен и вероятно няма да бъде на сто процента за важния сблъсък с „моряците". Себастиан Скиорили пък е в групата за гостуването и може да направи дебют с червената фланелка именно срещу Черно море.

Халфовата линия

Капитанът Тодор Янчев пристигна във Варна с отбора, но се лекува по специални методи, тъй като не е напълно готов за игра. Въпреки присъствието му в компанията на съотборниците му, той може за първи път през сезон 2012/2013 да не излезе на терена.

Лукас Саша е другият твърд титуляр в схемата на Стойчо Младенов с 14 мача от началото на кампанията и присъствието му в състава срещу Черно море изглежда сигурно. Компания вероятно ще му прави и Александру Пакурар, който, откакто е здрав (последните 4 мача), получава постоянно игрови минути.

Винаги обаче Пакурар бива сменян в даден момент от мача и това може да провокира Стойчо Младенов да използва промяна в тактиката с включването на Тасио и преминаване в схема с изявен нападател в хода на събитията.

Досега Анисе Абел е несменяем, а Нджонго Присо също има 13 мача и не губи доверието на треньора си, въпреки че още няма гол през този сезон.

Серж Нюаджи не пътува с цесекарите за Варна заради контузията си и сигурно ще бъде заменен от Сержиньо - така беше срещу Монтана, като Сержиньо бе човекът, който замени героя от Вечното дерби в мача с Ботев (Пловдив).

Защитата

В защита Стойчо Младенов няма поводи за ротации, макар Бернардо Тенгариня да почна да набира игрови минути. Все пак, очаква се Михаил Венков и Иван Бандаловски да са на бековете, а в центъра - Пламен Крачунов и Апостол Попов, които са изявени титуляри.

Тасио вече има 3 гола с екипа на ЦСКА и се изравни с водещите голмайсторите Антон Карачанаков и Абел Анисе, като може да започне в стартовата единайсеторка, ако Платини не бъде на линия и ако Младенов не избере тактиката от Вечното дерби.

Вече 437 игрови минути „армейците" нямат гол във Варна срещу Черно море и от последните си 4 гостувания не са успяли да постигнат успех. Под ръководството на Любослав Пенев ЦСКА падна с 1:0 през 2009-та година и окончателно сдаде титлата, а пак при този наставник следващия сезон есента се стигна до нулево реми.

После при Милен Радуканов последва загуба с 1:0 пролетта на 2010-та, която прекрати отлична серия на „червените", които правят 0:0 с „моряците" и миналия шампионат - това беше последния мач на Милен Радуканов като наставник на ЦСКА.