Новара нанесе нов удар по амбициите на Лацио

Отборът на Лацио записа трети пореден мач без победа в италианската Серия А, след като днес "небесносините" претърпяха поражение с 1:2 при гостуването си на аутсайдера Новара. Това е и нов удар по амбициите на "орлите" за място в Шампионската лига на есен, като Лацио остава на трета позиция във временното класиране, но с мач повече от преките си конкуренти.

Воденият от Еди Рея състав има три точки повече от Удинезе и четири повече от Наполи, като днес "фриуланите" приемат Интер, докато неаполитанците гостуват на Лече. Новара пък постигна едва 6-и успех в Серия А през сезона, но все още изостава на 8 точки зад 17-ия Дженоа, който е и с мач по-малко.

Срещата на "Стадио Комунале Силвио Пиола" започна с натиск на гостите, като още в началните минути Лорик Кана опита изстрел отдалеч, но пращайки топката в аут. Последва активна игра и от страна на домакините, които ясно показаха, че въпреки тежката си ситуация в първенството, няма да се предадат без бой.

Между 20' и 22' се стигна до две интересни ситуации пред двамата вратари, като първо Козак стреля опасно с глава за Лацио, а две минути по-късно Маркети отрази силна топка от пряк-свободен удар на домакините.

Постепенно се стигна и до 35', когато Мобидо Диаките от състава на "орлите" си отбеляза абсурден автогол. Футболист на Новара центрира в наказателното поле на столичани, а в опита си да изчисти топката, Диаките по куриозен начин съумя да я прави в собствената си врата.

Отговорът на Лацио обаче бе светкавичен, като само две минути по-късно "орлите" изравниха. Удар на Стефано Маури бе лошо избит от стража на новарци Алберто Фонтана, като топката попадна в Антонио Кандрева, който осъществи успешна добавка за 1:1. В края на полувремето Лацио на няколко пъти застраши пазената от Фонтана врата, но без резултат.

Втората част не се разви никак добре за римския гранд, който изпитваше сериозни трудности да отбележи така важния втори гол в мрежата на домакините. В 65' попадение на Козак бе отменено поради засада, а истинският удар за гостите дойде в 79'. Новара получи правото да изпълни пряк-свободен удар на чудесна позиция, а Джузепе Маскара изпълни брилянтно и матира Маркети за крайното 2:1.

До края на срещата Лацио хвърли всички сили в атака, но добрите изяви на Алберто Фонтана и липсата на шанс лишиха столичани от поне точка.