Новак Джокович загря с лесна победа за Григор Димитров

Номер 1 в световната ранглиста Новак Джокович се класира за третия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 5 030 408 долара.

Сърбинът победи в три сета - 6:0 5:7, 6:2 италианеца Фабио Фонини. Първата част в двубоя продължи едва 19 минути, а поставеният под номер 1 в основната схема Джокович постигна четвъртата си победа в четири мача срещу Фонини, който се намира на 36-о място в ранглистата на АТП.

"Фабио игра много добре на моменти и предизвикателството днес беше доста голямо. Допуснах някои грешки и вината си е изцяло моя", коментира Джокович.

В следващия кръг шампионът от Откритото първенство на Австралия ще играе с българина Григор Димитров, който надигра с 6:4, 6:4 квалификанта Матю Ебдън (Австралия). През настоящия сезон Джокович се намира в серия от 14 поредни победи.

Поставеният под номер 3 и финалист от 2009 година Анди Мъри също преодоля втория кръг на турнира в Калифорния. Британецът спечели с 5:7, 6:2, 6:2 срещу руснака Евгени Донской.

Олимпийският шампион от Лондон 2012 загуби разочароващо първия сет, но след това успя да наложи пълен контрол върху събитията на корта и да спечели след 137 минути игра.

"Мачовете ми тук в последните години са доста трудни. Бях малко нервен, но след това нещата тръгнаха добре. Съперникът ми направи някои невероятни удари", коментира шампионът от Откритото първенство на САЩ през 2012 година.

Поставеният под номер 8 французин Жо-Вилфрид Цонга спечели срещу участващия с уайлд кард американец Джеймс Блейк със 7:6 (6), 6:4. Номер 7 в схемата Хуан Мартин дел Потро (Аржентина) също преодоля втория кръг на турнира, побеждавайки Николай Давиденко (Русия) с 6:3, 6:4.