Новак Джокович спечели турнира в Дубай

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович спечели за четвърти път в своята кариера турнира в Дубай, като в същото време спечели 36-та си победа в турнир от ATP в своя 55-ти финал.

Това бе и 13-та победа на Джокович над Бердих в 14-те мача, които са играли двамата тенисисти. И още един факт - Новак Джокович няма загуба от началото на 2013 година, като стартира с победа на откритото първенство на Австралия.

Финалният мач оправда очакванията - Томаш Бердих игра силно, особено в първия сет, но Джокович игра по-добре в ключовите моменти от мача и заслужено спечели победата. В първия сет Бердих бе близко до победата, но Джокович стигна до успех с изключителна игра в защита и пропуснато воле на чешкия тенисист на мрежата.

Бердих игра добре и във втория сет, но Джокович дочака свя шанс в 8-мия гейм, поведе с 5:3, а след това сравнително лесно спечели сета и мача след 94 минути игра.

Джокович доминираше и по други показатели: направи 8 аса срещу 5 на Бердих, а двойните грешки на сръбския тенисист бяха 2 срещу 3 на Бердих.