Новак Джокович продължи победния си ход на US Open

Шампионът Новак Джокович продължава защитата на титлата си на Откритото първенство на САЩ след лесна победа в третия кръг над 112-ия в света Рожерио Дутра Силва (Бразилия). Сърбинът беше с класи над бразилския си съперник и го победи с 6:2, 6:1, 6:2 за час и 39 минути игра.

В следващия кръг Джокович ще срещне победителя от срещата Жюлиен Бенето (Франция) - Денис Новиков (САЩ).

Напред продължава и четвъртият в схемата Давид Ферер, който се наложи в три сета над холандеца Игор Сайслинг - 6:2, 6:3, 7:6 (12).

Следващият съперник на Ферер ще бъде бившият номер 1 в света Лейтън Хюит, който за пореден път показа непримиримия си характер, налагайки се над Жил Мюлер в петсетова драма - 3:6, 7:6(5), 6:7(5), 7:5, 6:4 в мач продължил 4 часа и 35 минути.

В друг интересен сблъсък бившият шампион Хуан Мартин Дел Потро се наложи с 6:2, 6:3, 2:6, 6:2 над Райън Харисън.

Ветеранът Анди Родик, който обяви, че след US Open слага край на кариерата си, също продължава напред. Американецът се справи със съпротивата на младока Бърнард Томич, надигравайки го в три сета - 6:3, 6:4, 6:0, а в следващия кръг ще срещне Фабио Фонини.