Нова тесла за Интер

Лошата серия на Интер продължава с пълна сила, след като „нерадзурите“ не успяха да спечелят като домакин на Киево и завършиха 1:1 с борещия се да не изпадне тим в последен мач от 19-ия кръг.

Всичко по-интересно се случи в първите 13 минути на срещата, след като Палоски откри в 8', а 4 по-късно домакините изравниха чрез Нагатомо. Японецът вкара минута по-късно още един гол, но той беше отменен.

Решението на Томази обаче беше абсолютно грешно, тъй като засада нямаше. В същото време грешките на съдиите срещу Интер могат да бъдат заклеймени като „тенденция“, а не като прецедент, тъй като в последните мачове се натрупаха много спорни ситуации, в които „нерадзурите“ бяха жестоко ощетени.

Така Интер има едва една победа в последните си 7 двубоя, а през тази година воденият от Мацари тим все още няма победа. Все пак „нерадзурите“ са с 32 точки на 5-а позиция, но на цели 10 от 3-ото място, което е за Наполи. Киево излезе от зоната на изпадащите и има 17 точки за 17-о място.

От самото начало Интер натисна и Рики Алварес беше близо до гол, но топката прелетя встрани. „Летящите магаренца“ пък изненадаха всички в 8', когато Кампаняро сбърка фатално и Палоски се възползва оптимално, откривайки резултата – 0:1 на „Джузепе Меаца“.

Само 4 минути по-късно обаче „нерадзурите“ успяха да изравнят, след като Нагатомо се внедри между защитниците на гостуващия тим и Алварез го намери за 1:1 само 12 минути след началото на двубоя.

60 секунди по-късно отново японският футболист ликуваше, след като вкара отново, но поради някаква причина страничният рефер размаха флага за засада и попадението беше отменено поради несъществуваща засада.

Това подейства зле на домакинската селекция, която до края на полувремето имаше шанс единствено чрез Алварес да стигне до успеха, а през второто полувреме Интер така и не стигна до така нужния гол – 1:1 и ново разочарование за феновете на тима.