Нова купа за младоците на Лудогорец! Биха Левски след рулетка с дузпи

Само за два дни академията на Лудогорец добави две купи на БФС в своята витрина. Талантите от школата на шампиона, родени след 1 януари 2003 г., се справиха със силния отбор на Левски след изпълнение на дузпи – 10:9. В редовното време мачът, който се игра на стадион „Ивайло“ във Велико Търново, завърши 1:1.

Младите надежди на Лудогорец показаха през целия двубой сериозна тактическа грамотност и дисциплина. Те бяха по-добре подредени, по-добре прелиха в двете фази на играта и по-успешно използваха празните пространства. Въпреки това, „сините“ откриха резултата в 10-ата минута. Голът отбеляза Даниел Начев с шут от пряк свободен удар. Голът активизира момчетата на Тодор Живондов и Георги Керкелов и те наложиха още по-сериозно превъзходство.

Изравнителният гол падна в 47-ата минута като негов автор бе Людмил Неделчев. Той реализира след бърза контраатака по дясното крило, центриране на Божидар Владимиров и асистенция на Кристиян Костадинов. До края мачът бе двуостър, но положения пред двамата вратари липсваха.

При дузпите разградчани показаха по-здрави нерви и успяха да изтръгнат победата с 9:8. Вратарят на Лудогорец  Мартин Петков спаси един удар във важен момент, а Божидар Владимиров хладнокръвно отбеляза последната дузпа, която донесе победата на талантите от футболната академия на Лудогорец.