Нова изненада: И Возняцки аут от Ролан Гарос

Бившата световна номер едно Каролине Возняцки бе поредната именита състезателка, която се раздели рано-рано с Ролан Гарос. Тя загуби от Юлия Гьоргес с 6-4, 7-5.

Поставената под номер пет на този турнир се присъедини към Симона Халеп и Южени Бушар, които също стегнаха своя багаж и се разделиха с Париж.

Гьоргес, която е на 72 място в световната ранглиста, успя да се завърне в първия сет след ранен пробив на именитата си опонентка с 3-1. Германката веднага реализира рибрейк, а след това направи и пробив, за да превърне резултата 5-3 в нейна полза. Датчанката върна един гейм, но силите и стигнаха само до това и Юлия затвори първия сет с 6-4.

Вторият сет започна много равностойно и нещата вървяха гейм за гейм до 4-3 в полза на германката. Номер пет на турнира направи няколко последователни грешки в следващия осми гейм и номер 72 в света проби с 5-3. Возняцки показа борбения си характер и с рибрейк изравни резултата.

11-ият и 12-ият гейм във втория сет обаче бяха безкомпромисно спечелени от Юлия Гьоргес и тя се поздрави с успеха в тази тенис среща.

В третия кръг победителката ще се изправи срещу Ирина Фалкони, която по-рано днес отстрани българката Сесил Каратанчева.