Нов удар за Левски - Генков аут за Вечното дерби?

снимка: levski.bg

Левски може да получи нов тежък удар. „Сините" са на път да изгубят нападателя си Цветан Генков за дълго време.

Бившият футболист на Локо София получи контузия в бедрото на десния крак при гостуването на Черноморец, преди да е изтекъл половин час игра. 29-годишният таран доигра полувремето, но на почивката бе заменен от Димитър Макриев.

Със сигурност контузията ще извади Генков от сметките на Йоканович за следващите два мача, информира вестник „Тема:Спорт".

В тях „сините" са домакини на Нефтохимик и гостуват на Славия. Най-вероятно днес нападателят ще премине обстойни медицински прегледи, след което ще стане ясно колко точно сериозна е травмата.

В най-добрия случай Генков ще отсъства от терените около 10 дни. Ако контузията обаче се окаже по-тежка от очакваното, той може да пропусне и мача с Локо София на 4 октомври, както и Вечното дерби с ЦСКА на 19 октомври.

Дългото отсъствие на тарана ще бъде голям удар за треньора на Левски Славиша Йоканович, тъй кат юношата на Локо Мездра е неизменен титуляр на върха на атаката.

Освен това Цветан Генков ще стане поредният, който влиза в лазарета, след Станислав Ангелов и Стефан Велев. Последният със сигурност няма да играе срещу ЦСКА, докато Пелето ще виси до последно.

С проблеми след мача на „Лазур" е и Йордан Милиев. Централният защитник пресече мускул, но ще бъде готов за игра до 2-3 дни.