Нов удар за Левски: Божинов аут до три седмици

Травмата на нападателя на Левски Валери Божинов се оказа сериозна и той ще отсъства от игра в следващите няколко седмици. Това стана ясно днес след като футболиста мина медицински прегледи.

Sporta.bg припомня, че Божинов се контузи по време на Вечното дерби с ЦСКА в събота. Още в 6-а минута той получи травма при опит за добавка след отбила се от гредата топка при шут на Орлин Старокин. Това наложи принудителна смяна и още в 14-а минута таранът напусна игрището.

Днес е станало ясно, че става въпрос за скъсани влакна на коремен мускул, което вади Божинов от игра между две и три седмици.

Създалата се ситуация ще донесе допълнителни главоболия на спортно-техническия щаб на „сините“, защото той със сигурност пропуска мачовете с Ботев (Пловдив) за Купата на България и А група.

Левски и Ботев излизат един срещу друг в Пловдив в осминафинален мач реванш от турнира за Купата, като в първия мач „сините“ победиха с 3:1. В него Божинов се отличи с гол и добра игра. В събота пък „сините“ посрещат същия съперник в мач от шампионата на България на своя „Георги Аспарухов“.

Допълнително проблеми внася и ситуацията с Дъстли Мюлдер, който игра на инжекции срещу ЦСКА, а получи и разтежение. От лекарския щаб не могат да са сигурни, че бранителят ще бъде готов до мача с „канарчетата“ в сряда.