Нов студен душ за Лацио, този път в Сиена (ВИДЕО И СНИМКИ)

Опашкарят Сиена нанесе сериозен удар върху амбициите на Лацио за участие в Шампионската лига догодина, като го победи с 3:0 на своя "Артемио Франки" в последния двубоя от 25-тия кръг на Серия А.

Въпреки че през цялото време гостите бяха тимът, който владееше топката и организираше повече атаки, те така и не успяха да отбележат гол във вратата на "бианконерите". За сметка на това получиха цели три в своята. Техни автори станаха Алесандро Розина и Иносент Емегара, който се разписа два пъти.

Така Лацио продължава кошмарната си серия в шампионата, като вече в пет поредни срещи не познава вкуса на успеха. Тази вечер Римските "орли" не само пропуснаха златен шанс да се възползват от грешните стъпки на водачите Ювентус и Наполи през уикенда, но и позволиха Милан да ги изравни по точки в борбата за третото място. В момента двата тима имат по 44 пункта.

Като известно оправдание за възпитаниците на Владимир Петкович може да послужи тежкия мач, който те има само преди четири дни в Лига Европа. Тогава те стиганаха до героично реми 3:3 като гост на Борусия Дортмунд, въпреки че реферът от Русия отсъди три дузпи във вреда на италианците и изгони Андре Диас.

След успеха Сиена пък се отлепи от последното място в Серия А и с актив от 21 точки вече се намира на 18-та позиция, на 4 точки от спасителното 17-то място.

Двубоят започна много лошо за Лацио. Още в 6-та минута Матео Рубин центрира отляво по атаката на домакините, Иносент Емегара се измъкна от Мишел Сиани и с глава прати топката в мрежата на Федерико Маркети, реализирайки много красив гол за 1:0.

Лацио се опита да реагира светкавично и шут на Антонио Кандрева от 30-тина метра мина опасно близо до вратата на Сиена. Футболистите на Владимир Петкович продължиха да атакуват, но вместо това получиха второ попадение.

В 23-та минута отново Рубин центрира в наказателното поле на гостите, Алесандро Розина изскочи зад защитата на домакините и изненада Маркети от близо за 2:0.

До края на полувремето "бианкочелестите" направиха опит да изравнят, но атаките им бяха твърде беззъби в завършващата фаза. Най-чистото положение за тях през това полувреме дойде в 30-та минута, когато Джанлука Пеголо отрази страхотен шут на Кандрева. Топката попадна в Либор Козак на метри от голлинията, който обаче се засуети и не можа да отправи удар.

Веднага след това Петкивич потърси промяна и изкара неубедителния до този момент Сиани за сметка на новото попълнение Бруно Перейриня. Играчите на Джузепе Якини обаче действаха много сигурно и след перфектни 45 минути се прибраха в съблекалнята с два гола аванс.

Втората част започна с атаки на Лацио. Гостите опитаха бързо да вкарат попадение, за да се върнат в срещата, но реалните опасности пред Пеголо липсваха. Сиена разчиташе на контраатаки и при една от тях успя да отбележи трети гол.

В 61-та минута Емегара получи добро подаване от Франческо Валиани, показа страхотна скорост, откъсна се от защитата на Лацио и преодоля излезлия да го посрещне Маркети, отбелязвайки своя втори гол в срещата - 3:0 за Сиена.

До края на двубоя усилията на столичани останаха без резултат. Най-близо до гол във вратата на Пеголо бе Ернанеш, който в 77-та минута разтресе напречната греда над стража на домакините.