Нов силен мач за Георги Миланов

снимка: pfc-cska.com

Българският национал Георги Миланов се отличи с асистенция при победата на ЦСКА Москва с 4:1 над гостуващия Терек в 16-ия кръг на руското футболно първенство.

Миланов, който игра цял мач, беше в основата на първото попадение. Той получи топката по лявото крило, освободи се от Ризван Уциев, навлезе в наказателното поле и пусна отличен пас в малкото наказателно поле към непокрития Сейду Думбия, който от 3-4 метра засече в мрежата.

Думбия асистира за втория гол на Зоран Тошич в 20-ата минута, а четири минути по-късно Сергей Игнашевич с добавка направи резултата класически.

В 38-ата минута Думбия се разписа от пресилена дузпа, отсъдена за нарушение на Уциев срещу него. След почивката столичани понамалиха темпото и Аилтон направи загубата на Терек по-почетна с точен изстрел в 72-ата минута.

С успеха ЦСКА се изкачи на четвъртото място с 30 точки. Лидер е Зенит Санкт Петербург с 36 точки, пред московските Локомотив и Спартак с по 33 точки.