Нов разгром и отпадане за юношеските национали

България завърши със загуба с 1:5 от Швеция в група 8 на европейските квалификации по футбол за юноши до 19 години в Израел. Така възпитаниците на Методи Деянов останаха на последното място с три поражения и без спечелена точка отпадат от надпреварата.

Българите, които паднаха със същия резултат и от Украйна, удариха три греди, но отправиха само два точни удара срещу десет на съперника. Скандинавците получиха първата възможност в мача в 16-ата минута, но вратарят Ивайло Сайков отрази опасен удар на Ердал Ракип.

Две минути по-късно България беше близо до гол, но Божидар Краев нацели гредата от фаул. В 26-ата минута Швеция поведе. Йоел Андерсон се разписа след подаване на Карлос Страндберг. След малко повече от час игра Страндберг вкара след подаване на капитана Йонсон Салетрос, но в 67-ата минута резервата Кирил Десподов намали от пряк свободен удар. Десподов можеше да изравни в 74-ата минута, но ударът му от фаул отново разтресе гредата на вратата на Швеция.

Само две минути по-късно резервата Али Сулич вкара за 3:1, след като засече центриране от фаул на Салетрос, а в 79-ата минута Страндберг на практика реши всичко с втория си гол з мача за 4:1.

В 86-ата минута Илия Димитров за трети път удари гредата зад Сикстен Молин, а в първата минута на добавеното време Ракип вкара от пряк свободен удар за крайното 5:1.

Състав на България: Ивайло Сайков, Марио Петков (84-Иво Шамов), Мирослав Иванов, Юлиян Чапаев, Мики Орачев, Веселин Любомиров, Емил Стоев, Божидар Краев, Валентин Томов (84-Мартин Костадинов), Илия Димитров, Наско Милев (46-Кирил Десподов)