Нов психологически срив доведе до тежка загуба на Гришо в Барселона

Григор Димитров приключи участието си на турнира в Барселона (Испания) и на сингъл, след като загуби със 7:5, 6:1 още на старта от представителя на домакините Томи Робредо.

Срещата започна много добре за 21-годишния хасковлия, но когато трябваше да затвори първия сет в своя полза, настъпи така характерния за него психологически срив, от който Григор така и не успя да се съвземе, допускайки отрезвяващо поражение след чудесното си представяне на Мастърса в Монте Карло.

Така към осминафиналите в каталунската столица продължи бившия номер 5 в света и шампион в Барселона през 2004 г. Томи Робредо, а Гришо пропусна шанса да си уреди нова среща със световния номер 6 Томаш Бердих.

Гришо започна мача с Робредо вихрено, като проби испанеца още при първото му подаване, а след това затвърди пробива, повеждайки с 3:0. Представителят на домакините успя да спре серията на българина за 3:1, а след това последва изключително оспорван гейм, преминал през няколко равенства, но в крайна сметка Димитров показа характер и измъкна подаването си, дръпвайки в резултата с 4:1.

Стигна се до 5:3 в полза на Григор, при което той сервираше за сета. В този момент обаче се прояви една от слабостите на българина, а именно неспособността му да затваря успешно важните геймове и той допусна Робредо да върне пробива, след което испанецът го затвърди и изравни за 5:5.

Бившият номер 5 в света натисна съперника си в следващия гейм и подпомогнат и от двойна грешка на Гришо, стигна до нова възможност за пробив. Димитров я отрази, но след това последва нов шанс, от който испанецът не пропусна да се възползва, реализирайки втория си пробив в сета, а след това спечели и подаването си, с което взе първата част със 7:5, след като изоставаше с 5:2.

Сривът на Григор Димитров продължи и във втория сет и той допусна да бъде пробит на нула още на старта, с което Робредо увеличи серията си на шест поредни гейма. Испанецът усети, че с българина се случва нещо и побърза да се възползва, реализирайки още един пробив, за да се откъсне с 4:0.

Димитров най-накрая спря серията на Робредо от девет поредни гейма за 4:1, но до края така и не взе нов гейм, губейки сета със 6:1, а с това и мача.