Нов провал за Манчестър Юнайтед

Луис Ван Гаал продължи да е без победа и във втория си двубой начело на Манчестър Юнайтед, след като воденият от него тим стигна само до 1:1 при визитата си на „Стейдиъм ъв лайт” срещу Съндърланд.

В 17’ Хуан Мата даде аванс на своите, но в 30’ Джак Родуел изравни резултата и донесе точката на своите.

Началото на двубоя не беше никак успешно за „червените дяволи”, които трудно изнасяха топката, а централните защитници получаваха нулева подкрепа от Йънг и Валенсия, които действаха по бековете. Така на няколко пъти в първите 20 минути Бъкли се отчете с няколко много опасни пробива, но гол във вратата на Де Хеа не падна.

С първата си добра атака обаче Манчестър Юнайтед успя да стигне до гол. В 17’ Ван Перси и Валенсия разиграха добре отдясно, като халфът проби по десния фланг и пусна страхотен успореден на голлинията пас, който намери Мата и той от метър вкара първото попадение в мача – 0:1.

„Червените дяволи” обаче не успяха да се възползват от аванса си, а оставиха инициативата в своя съперник. Домакините успяха да осъществят няколко добри атаки, но ключовият момент за тях дойде в 30’ от статично положение. Ларсен центрира от корнер, а Джак Родуел беше оставен непокрит и с глава изравни за 1:1.

В края на полувремето лошите новини за Ван Гаал се увеличиха, след като Крис Смолинг получи разтежение и беше заменен от младия Майкъл Кийн – 1:1 до почивката и много въпросителни относно играта на „червените дяволи”.

Конар Уикъмб имаше страхотен шанс да стигне обърне развоя на мача и да направи 2:1, след като неразирателство в защитата на гостите му позволи да остане сам срещу Де Хеа, но нападателят се забави и топката му беше избита в последния момент от Блекет.

Манчестър Юнайтед пък нямаше особени шансове през втората част, а Робин Ван Перси и Ашли Иънг се опитаха да си изпросят дузпи. Крилото получи и жълт картон за симулация. Ван Гаал пък пусна Аднан Янузай и Дани Уелбек на терена, но и те не промениха нищо в играта на тима.

В заключителните минути на двубоя Вито Маноне направи няколко ключови намеси, като на два пъти той пресече остри подавания към Ашли Йънг, а освен това отрази удари на Рууни и отново Иънг. Като цяло обаче италианският страж не беше особено затруднен.

„Черните котки” пък доиграха спокойно срещата и без проблем задържаха точката в мача. Така Съндърланд записа второ поредно равенство, докато „червените дяволи” регистрираха първа точка след загубата от Суонси в първия кръг.