Нов кошмар в "Театъра на мечтите"

Манчестър Юнайтед продължи с комичното си поведение на "Олд Трафорд", след като само в рамките на 5 дни допусна втора загуба у дома, като този път Суонси надигра селекцията на Дейвид Мойс.

В мач от третия кръг за ФА къп "червените дяволи" допуснаха нелепо поражение с 1:2, като преди няколко дни със същия резултат 3-те точки измъкна и Тотнъм. Евертън, Нюкасъл и УБА също си тръгнаха с победа от "Театъра на мечтите".

Въпреки множеството промени в състава на Дейвид Мойс, на терена бяха играчи като Уелбек, Ернандес, Кагава, Флетчър и Клевърли, а Суонси излезе с повече от титулярите си, но не и с обичайния стартов състав.

Още в 12' домакините бяха шокирани, когато Пасуело изведе отлично Раутлидж, който от своя страна без проблеми прехвърли Линдегаард за 0:1 в полза на уелския тим. Разликата обаче беше заличена само 4 минути по-късно, след като Ернандес се възползва от центриране и изравни за 1:1.

През втората част домакините продължиха със слабото си представяне и не създадоха почти никакви проблеми за защитата на гостите, а в 80' резервата Фабио изкара само 5 минути на терена, изкарвайки си нелеп червен картон заради безумно влизане в краката на съперник.

Това се оказа решаващо и Суонси натисна в търсене на победата и в 90' голмайсторът на тима през този сезон Вилфред Бони матира Линдегаард за 2:1.