Нов кошмар в контролите на Лудогорец – бразилци вкараха 6 на шампиона

Лудогорец регистрира потресаващо поражение с 2:6 от Атлетико Паранензе в турнира „Марбея Къп", който се провежда на стадион „Сан Педро".

Така първия приятелски мач на испанска земя приключи злощастно за шампионите на България, като вторият им дуел ще бъде срещу Динамо (Киев) или Оцелул (Галац) на 7-ми февруари и също е част от турнира. И другият мач ще бъде предаван пряко в ефира на ВВТ.

„Орлите" изпуснаха дузпа в 38-ата минута, след което настъпи истински срив в играта им и те допуснаха 4 безответни гола. Жуниор Кишада върна едно попадение за 1:4 в 72-ата минута, но бразилският елитен отбор наниза още два, за да доведе нещата до катастрофалното 1:6.

Все пак, в 80-ата минута Кишада се разписа още веднъж, за да доведе нещата до 2:6 - точно толкова, с колкото Лудогорец бе поразен миналата година в контролен мач срещу 12-ия тогава в първенството на Украйна - Волин.

Тимът от Луцк разгроми шампионите и постави много въпросителни върху формата им преди началото на първенството, но в последствие се оказа, че погромът не е бил фатален за Ивайло Петев и момчетата му, защото те стигнаха до титлата.

Сега старши треньорът на „орлите" заложи на две различни единайсеторки, като единствено Кайсара и вратарят Владислав Стоянов изиграха пълни 90 минути. От резервите логично най-активно се включи Кишада, който замени Роман Безяк - автор на две попадения до момента в приятелските срещи на Лудогорец.

На загрявката Емил Гъргоров получи контузия и като превантивна мярка беше оставен на пейката за двубоя, като именно на негово място започна Безяк.

В 38-ата минута бе отсъдена спорна дузпа в полза на „орлите", но Светослав Дяков не можа да отбележи от бялата точка и да даде може би съвсем друг ход на срещата. Само 3 минути по-късно съдията Ким Ван Тае (Южна Корея) отсъди 11-метров наказателен удар за бразилците.

Влади Стоянов не можа да отрази изстрела на Елиаш, който даде аванс на Атлетико Паранензе - 0:1.

В самия край на първото полувреме елитният бразилски отбор отбеляза второ попадение - Маркош бе изведен отлично в наказателното поле и елегантно прехвърли излезлия напред Стоянов за 0:2.

Между 63-ата и 64-ата минута бяха инкасирани 2 гола от страна на българския шампион - първо грешка в защитата позволи на Дейвид да излезе сам срещу вратаря и без проблеми да направи 0:3, а секунди след това Маркос развинти трима бранители, за да се разпише за 0:4.

Кишада върна едно попадение с точен удар от близка дистанция - 1:4, но в 74-ата „орлите" си отбелязаха автогол, като Георги Костадинов засече в собствената си мрежа центриране от корнер.

Атлетико стигна до 6-то попадение в 77-ата, когато Мануел се оказа най-съобразителен в пеналтерията и отново порази Стоянов. В 84-ата минута Кишада получи добър пас от Костадинов и успя да отбележи втория си гол в мача за крайното 2:6.

Състав на Лудогорец: Вл.Стоянов, Минев (68-Витиня), Кайсара, Гулдан (68-Мантула), Моци (75-Барт), Дяков (70-Бургзорг), Генчев (46-Бакалов), Милисавлиевеч (46-Костадинов), Ив.Стоянов (55-Александров), Марселиньо (63-Ернандес), Безяк (60-Кишада)