Нов хеттрик на Меси за разгром на Барселона над Еспаньол (ВИДЕО)

Барселона отново се залепи на две точки дистанция от лидера в Испания Реал Мадрид и се завърна на второто място в класирането на Примера дивисион след 14-ия кръг, изпреварвайки шампиона Атлетико (Мадрид).

„Блаугранас“, предвождани от суперзвездата си и рекордьор по голове в Ла Лига Лионел Меси, осъществиха обрат от 0:1 до 5:1 над Еспаньол в дербито на Каталуния. Бълхата наниза хеттрик в мрежата на гостите и излезе начело в голмайсторската листа на сблъсъка. Така Барса събраха 34 точки – само 2 по-малко от водача Реал Мадрид и 2 повече от шампиона Атлетико. Еспаньол пък е 12-ти с 14 точки.

Изненадващо или не, гостите поведоха в резултата още в 13-ата минута чрез гола на Серджо Гарсия, който овладя топката на границата на наказателното поле след пас от дълбочина. Гарсия навлезе в пеналтерията, където Жерар Пике закъсня да му попречи да стреля и за Клаудио Браво нямаше никакъв шанс да отрази удара за 0:1.

В заключителните секунди на първото полувреме рекордьорът по брой голове в Примера дивисион Лионел Меси успя да изравни резултата, и то с великолепен гол. Бълхата получи топката малко пред пеналтерията на гостите и през куп от играчи с вътрешен фалц успя да я пласира перфектно точно в долния десен ъгъл на Касия – 1:1.

Меси не губи твърде много време и след почивката, за да осъществи пълния обрат, като този път демонстрира страхотен контрол при овладяването на кълбото с десния крак. Последвалият шут от около 12-13 метра се оказа неспасяем за противниковия вратар и Барселона за отрицателно игрово време вече водеше с 2:1 в 50-ата минута.

В 53-ата пък Жерар Пике се извиси в наказателното поле на гостите при центриране от корнер и с глава прониза за трети път мрежата на Еспаньол – 3:1.

В 77-ата влезлият като резерва на мястото на Луис Суарес Педро Родригес се разписа за 4:1, след като засече центриране отляво на Жорди Алба.

Педро се оказа наистина свежа и положителна смяна от страна на Луис Енрике (докато Суарес продължава да търси първия си гол в Примера дивисион), защото в 81-ата минута предостави топката на Лео Меси, за да може аржентинският магьосник да оформи хеттрика си – 5:1.

С трите си попадения пък Меси вече има 12 срещу Еспаньол, с което изпревари Сесар на първо място във вечната класация по брой голове в дербито на Каталуния. Също така за втори пореден кръг 4-кратният носител на Златната топка бележи хеттрик, което не му се е случвало от май месец 2012-та година, като тогава той направи серия от четири поредни.

4127253

Също така Еспаньол е 14-ият различен отбор от Испания, на който Меси е вкарвал поне 10 гола. За първи път от 2009-та година пък „папагалчетата“ отбелязват попадение на „Камп Ноу“ - тогава точен е Иван де ла Пеня, като тогава Еспаньол печели дербито за последен път.