Нов ден, нов късмет – Джокович стигна финала в САЩ

Световният №2 Новак Джокович продължи успешното си представяне на Откритото първенство по тенис на САЩ и се класира за финалната среща в турнира, след като днес победи Давид Ферер с 3-1 сета.

Двубоят между тях започна вчера, като при условията на бурен вятър испанецът се ориентира по-добре и водеше с 5:2 преди да бъде прекратена срещата.

При подновяването днес Ферер спечели първия сет, но в следващите три Джокера беше пълен господар на "Артър Аш" и с безпроблемното 6:1, 6:4. 6:2 си подпечата успеха и ще играе на финала срещу олимпийския златен медалист Анди Мъри, който вчера спечели срещу Томаш Бердих.

По този начин сърбинът ще защитава титлата си от миналата година. Тогава във финала той победи Рафаел Надал, който обаче не можеше да играе на тазгодишното издание от турнира заради проблеми с коляното.

След като почти сигурно беше загубил първия гейм, Джокович излезе като прероден в днешната сесия, въпреки че не успя да се пребори за пълен обрат в първия сет. В самото начало на втората част той проби съперника си, поведе с 4-0, като тогава Ферер записа гейм. Следващите два обаче отново бяха за Ноле и той изравни при сетовете - 1:1.

Третият сет започна отново с надмощие на бившия №1 в света, като отново записа ранен пробив. Този път испанецът отговори подобаващо и успя на свой ред да пробие. Сервисът му обаче отново не потръгна, а Джокович продължи да ниже уинър след уинър и си осигури победа с 6:4, като поведе в резултата.

Четвъртият сет можеше да се развие по по-различен начин, след като Джокера поведе отново с 2:0, но Ферер успя да изравни. . Нетипичните му грешки обаче не му позволиха да търси обрат, а Новак записа 4 поредни гейма, с което си осигури и победата в мача.

Така утре вечер той ще спори с Анди Мъри за титлата в САЩ, като до момента двамата имат 14 срещи, а сърбинът е с 8 победи. Той обаче няма загуба от шотландеца в турнири от Големия шлем.

Двамата се срещнаха на финал на турнир от Големия шлем през миналата година в Австралия, като Ноле спечели. Все пак Мъри може да има леко предимство - той го победи в Лондон на Олимпиадата на полуфинал, а освен това има ден повече за почивка преди финала.

По-късно тази вечер ще се играе финалът при жените, където се срещат любимката на домакинската публика Серина Уилямс и Виктория Азаренка.