Нов български гол в Белгия, Бандата с цял мач

Българският защитник Иван Бандаловски игра цял мач при победата на Льовен с 1:0 над гостуващия Цулте-Варегем в среща ор 23-ия  кръг на 23-ия кръг на футбол на белгийското футболно първенство.

Бандаловски получи жълт картон в 46-а минута, а домакините  стигнаха до успеха с гол на Лукас ван Ено в 54-а минута.

Льовен е на 14-о място в класирането с 22 точки. Българският нападател Костадин Хазуров остана резерва за  Лиерс при победата като гост с 4:3 над Кортрийк.

Българският младежки национал Александър Колев се разписа  при победата на Геел с 3:1 (0:0) като гост на Хоогстратен в мач  от 23-ия кръг на белгийската втора футболна дивизия.

Колев откри резултата в 51-ата минута със седмия си гол за  сезона. Българинът продължи силната си серия напоследък, като се  разписа за шести път в последните си седем мача за Геел, в които отборът не е допуснал поражение.

С успеха възпитаниците на Ерик Франкен се изкачиха на 12-о  място с 27 точки. Лидер е Вестерло с 50 точки.