Нотингам хвана последния влак за плейофите за влизане във Висшата лига

Днес се изиграха последните мачове от втория по сила шампионат на Англия- Чемпиъншип. След тях станаха ясни и участниците във Висшата лига на Англия от следващия сезон, както и тимовете, които ще играят плейофи за влизане там. Директна промоция получиха Куинс Парк Рейнджърс и Норич, които ще заменят последните два тима в класирането на Премиършип, които към момента са Уест Хям и Уулвърхямптън.

 

Трети в Чемпиъншип остана тимът на Суонзи. Те, заедно с Кардиф и Рединг ще играят плейофи за влизане във Висшата лига, докато шестото последно място даващо право на това бе заето от Нотингам Форест. Легендарният клуб изпревари Лийдс Юнайтед до тази позиция.